Τσιπούρα

Ψάρεμα Τσιπούρας. Τσιπούρα (επιστημονική ονομασία: Sparus aurata - Σπάρος ο χρυσόχρους).
Απάντηση
tsipourakias
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:50 pm

Re: Τσιπούρα

Δημοσίευση από tsipourakias » Παρ Οκτ 28, 2016 9:37 pm

Τελευταία ανάρτηση της προηγούμενης σελίδας:

Τι τυπο αγκιστρια ειναι καλυτερα ρε παιδια για αυτην την δουλεια? Νομιζω με τα κυκλικα χανω ψαρια. Διπλα μου σημερα με ψιλα 7ρια aberdeen ο αλλις εβγαλε 3 500ρες?
Εχω την εντυπωση μεγαλο αγκιστρι σπανιο μεγαλο ψαρι . Συνηθως ταιζω τα μικρα που ποτε δεν πιανονται σε μεγαλο αγκiστρι

Άβαταρ μέλους
kostas genikis
Ψαρωμένος
Ψαρωμένος
Δημοσιεύσεις: 399
Εγγραφή: Παρ Φεβ 21, 2014 12:43 am

Re: Τσιπούρα

Δημοσίευση από kostas genikis » Σάβ Οκτ 29, 2016 2:02 am

tsipourakias έγραψε:Τι τυπο αγκιστρια ειναι καλυτερα ρε παιδια για αυτην την δουλεια? Νομιζω με τα κυκλικα χανω ψαρια. Διπλα μου σημερα με ψιλα 7ρια aberdeen ο αλλις εβγαλε 3 500ρες?
Εχω την εντυπωση μεγαλο αγκιστρι σπανιο μεγαλο ψαρι . Συνηθως ταιζω τα μικρα που ποτε δεν πιανονται σε μεγαλο αγκiστρι
Οι τυποι ειναι πολλοι και διαφοροι που δουλευουν ολοι οσοι τις ψαχνουν και θα δεις πολλα διαφορετικα αγκιστρια νουμερα τυποι και αλλα !
Ενα αγκιστρι που μπορω να σου προτεινω για αρχη να εχεις μαζι σου να δοκιμασεις ειναι το 739d moriggen σε χρυσο χρωμα βγαινει και το δουλευω σε ολα τα νουμερα του απο 1 μεχρι και 6!Εχει ενα μειονεκτημα στο αρπαδι οτι μετα απο 2 η 3 ψαρια ειναι για αλλαγμα μετα δεν καρφωνει με τιποτα αλλα θα σου δωσει στα πρωτα τσιμπηματα το ψαρακι !Πηγαινε μετα στην ενοτητα με τους εξοπλισμους και τα παρελκομενα θα δεις διαφορες προτασεις για αγκιστρια και αλλα !

Άβαταρ μέλους
krivag
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 18, 2016 11:57 am

Re: Τσιπούρα

Δημοσίευση από krivag » Σάβ Οκτ 29, 2016 6:02 pm

183 mut hayabusa νουμερο 1 για ποιο ευκολο στο περασμα σκουλικιου θα παθεις πλακα σε λεω

tsipourakias
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:50 pm

Re: Τσιπούρα

Δημοσίευση από tsipourakias » Δευ Οκτ 31, 2016 8:00 am

Κωστα ευχαριστω πολυ. Δουλεψε τελικα .εδωσε ψαρακια. Ουτε μπλεξιματα. Επισης δκυλευει και με ειδοποιητες .καλαμια γωνια 45 μοιρες

Άβαταρ μέλους
retsilasfotis
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2016 3:47 pm

Re: Τσιπούρα

Δημοσίευση από retsilasfotis » Τρί Νοέμ 22, 2016 4:11 pm

tsipourakias έγραψε:Κωστα ευχαριστω πολυ. Δουλεψε τελικα .εδωσε ψαρακια. Ουτε μπλεξιματα. Επισης δκυλευει και με ειδοποιητες .καλαμια γωνια 45 μοιρες



Sent from my iPhone using Tapatalk

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τσιπούρα”